ספה-מיטה היא רהיט פונקציונאלי. בדרך כלל מתחת לכריות הישיבה שלה יש מסגרת מתכת דקה שאפשר לפתוח ולהפוך למיטה. ברוב המקרים ספות-מיטות מאפשרות ישיבה ל- 3 אנשים אך ניתן למצוא אותן בגדלים שונים ומגוונים. בדומה למיטות נוער או ספות נוער, ספות- מיטות מתאימות למתבגרים, בני נוער ולאנשים צעירים, למרחבים מצומצמים, ללופטים, למי שגר בשכירות עם שותפים או בדירות קטנות בהן אין חלוקה לחדר שינה וסלון.  מרחב מצומצם הוא לרוב מציאות החיים עבור אנשים צעירים ואלא רוצים להתנסות וליצור סגנון עולם משלהם, כזה שיוכלו להציג בפני חבריהם ולהיראות ייחודיים.  סגנון וסטייל אישי דינמיים ומשתנים תדיר אצל צעירים שנהנים לשחק בסגנונות שונים ולבטא את האישיות והתדמית שלהם.

ישנן ספות-מיטות הנמכרות כמוצר מוגמר או כמגוון של חלקים אותם יש להתאים ולבחור. לא משנה איזה מוצר תחליטו לרכוש, כדי לבחור את הספה-מיטה המתאימה לכם, כדאי לקבל מספר החלטות מראש.

  • למה אתם זקוקים? האם דרוש לכם ארגז מצעים או משענות יד? באיזו הגבהת ראש אתם מעוניינים?
  • איזה גודל ספה-מיטה מתאים למרחב שלכם? שימו לב שגודל המסגרת מכתיב גם את גודל המזרן. כדאי למדוד את החדר מבעוד מועד ולחשוב על המיקום האפשרי לספה-מיטה. קחו בחשבון את שתי האופציות- ספה ומיטה שלמה ובדקו היכן יש מקום לפתוח את המיטה בנוחות ומבלי שתצטרכו לסדר מחדש את החדר בכל פעם שתרצו לפתוח את המיטה.
  • מה התקציב שלכם?
  • איזו דרגת נוחות דרושה למזרן ומה תהיה תדירות השימוש בו? מי צפוי להשתמש במזרן? מזרונים באים במידות קושי משתנות, כדאי לבחון מספר סוגים בכדי למצוא את הסוג המתאים ביותר עבורכם.
  • האם אתם מעוניינים בכיסוי שניתן להסיר ולהחליף? ברוב המקרים גם אם הכיסוי הוא קבוע עדיין ניתן לרכוש כיסוי חדש שיתלבש על הקיים. כדאי לזכור שנוח שיש את האפשרות לכבס את הכיסוי כדי לשוות לו מראה נקי ורענן. כיסוי חדש יוכל גם לפתור כתמים שלא ניתן להסיר.
  • איזה סגנון מתאים לכם? צבעוני או אחיד? הדפס עם דוגמא? האם אתם מעוניינים בכריות? כיסוי המיטה והכריות מגיעים במגוון גדול. ניתן לחשוב על שילובי צבעים ודוגמאות, אפשר למצוא סמלים שתוכלו להזדהות איתם או שאפשר ללכת על מראה טבעי.

היתרון בספה- מיטה הוא שאמנם צריך לקחת כמה החלטות ראשוניות (כמו גודל המיטה ודרגת הקושי של המזרן) אבל אח"כ ניתן בקלות לשנות. כיסוי מיטה חדש יכול לתת מראה חדש לחלוטין בסגנון אחר. כשמחליפים גם את הכריות מקבלים ספה-מיטה שונה.

בכדי לשמור על איכות המוצר לאורך זמן כדאי להקפיד ולבצע מספר פעולות. בכדי לשמור על תקינות המזרן מומלץ להפוך אותו מדי פעם כך שצד הראש יעבור לרגליים ואם אפשר אז גם להפוך אותו לצד השני. מומלץ גם לחבוט במזרן מדי פעם כדי לאוורר אותו.

במידה ולרוב אתם משתמשים במוצר כספה בלבד ורק לעיתים רחוקות פותחים אותו למיטה, הקפידו לפתוח את הספה למיטה באופן קבוע כדי למנוע את קיבוע הקיפולים במזרן.

שימו לב להנחיות הכביסה של הכיסויים.

עם קצת תכנון מוקדם וטיפול מועט תוכלו ליהנות מריהוט שילווה אתכם לאורך זמן ותמיד תוכלו למצוא לו פינה ושימוש.